top of page

SameJudo Cup 4

W dniach 23-24 marca 2019 roku Marki stały się polską stolicą judo. Wszystko za sprawą niesamowitego wydarzenia jakim okazała się czwarta edycja imprezy SameJudo Cup 4-Międzynarodowe Mistrzostwa Marek w Judo. Na pięciu matach przygotowanych w Hali sportowo-widowiskowej im. Bożeny Markiewicz w Markach zobaczyliśmy zmagania 1240 zawodników z 21 krajów. O poziomie zawodów świadczy fakt, że z 86 klubów obecnych na zawodach aż 50 to kluby zagraniczne. Mieliśmy zaszczyt gościć zawodników nie tylko z Europy - w tym z wiele klubów z bardzo mocnej Rosji i Ukrainy, ale także aż 9 klubów z Azji - z Mongolii, Kirgistanu i Kazachstanu!

otw.jpg
Plakat SJC4.jpg

O poziomie sportowym zawodów świadczą również organizacje i osoby, które wsparły naszą imprezę patronatem honorowym:


Ministerstwo Sportu i Turystyki Witold Bańka 
Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego
Ambasada Japonii - Wydział Kultury
Polski Komitet Olimpijski
Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki

pkol-logo.png
Patronat honorowy-ambasada japonii.jpg
MSiT.png
urząd.png

Urząd Marszałkowski
Województwa Mazowieckiego

53-1_logo_kolor.png

W tak mocnych zawodach najlepszych zawodników turnieju uhonorowaliśmy wspaniałymi nagrodami. W tym roku zawodnicy stający na podium opuszczali halę zmagań z pięknymi medalami, dyplomami oraz pamiątkowymi nagrodami. Takie szczególne wyróżnienia rzeczowe nie byłyby możliwe bez naszych sponsorów:

 

ASKO S.A. mieszkania deweloper firma budowlana
Victoria Dom S.A.
MIMEK Drzwi
Mazowieckie Centrum Poligrafii drukksiazek.pl
Nederman Polska
JMDI Jacek Maleszko
Wodociąg Marecki

sps.jpg
nedermanlogo.png
MCP.png
VICTORIA DOM.png
ASKO.png
MIMEK_design_doors_black.png
wodociąg_marecki.png
logo_kolorowe_CS.png

Dzięki naszej współpracy z FighTime.pl - Telewizja sportów walki w ten weekend o Miasto Marki i SameJudo Cup głośno było na całym świecie. Profesjonalna transmisja najwyższej jakości sprawiła, że żaden szczegół rozgrywanych walk nie umknął widzom przed ekranami. Pierwsze szacunki mówią, o transmisji z zawodów oglądanej w 35 krajach przez 400 000 widzów- tak podają oficjalne dane FighTime.pl - Telewizja sportów walki. Dziękujemy Fightime.pl za wsparcie naszej imprezy i umożliwienie pokazania walk dzieci na najwyższym poziomie na całym świecie.


O naszej imprezie nie zapomnieli również widzowie telewizji TVP3 Warszawa oraz Tuba Marek i Telewizja Republika. Dziękujemy za wspracie zmagań dzieci i nagłaśnianie zalet uprawiania naszej wspaniałej dyscypliny.


SameJudo Cup jest imprezą słynącą również z doskonałej organizacji. Przygotowanie hali nie byłoby możliwe bez Mega Event - imprezy integracyjne, atrakcje eventowe oraz Techsystem GGB. O nasze bezpieczeństwo i zdrowie zadbała zaś Grupa DSF. Rozegranie wszystkich sześciu kategorii wiekowych zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem nie udałoby się zaś bez wsparcia rodziców. To dzięki ich zaangażowaniu zawody przebiegały płynnie i bez zbędnego oczekiwania na kolejne walki.

Jak zwykle również w trakcie SameJudo Cup nie myślimy tylko o zdrowych i silnych zawodnikach, ale pomagamy również tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej. W sobotę we współpracy z Fundacją Judo - Sport Walki z Rakiem zbieraliśmy krew dla Kacpra Gajewskiego. Krwiobus opuścił Marki z 17 litrami krwi na pokładzie. Bardzo dziękujemy wszystkim odważnym i zachęcamy do nieustającego pomagania - Twoja krew może komuś uratować życie. W sobotę i niedzielę prowadziliśmy również rejestrację potencjalnych dawców szpiku w ramach Dni Dawcy zorganizowanych przy współpracy z Fundacja DKMS. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie również w tę akcję.

sport walki z rakiem.jpg
dkms.jpg

Turniej nie odbyłby się bez wsparcia Ministerstwo Sportu i Turystyki- dziękujemy bardzo!! Dziękujemy również Bakoma 7 zbóż za wsparcie smacznymi jogurtami uczestników imprezy!

Po turnieju zorganizowaliśmy camp, w którym uczestniczyło ponad 100 zawodników z Polski, Ukrainy, Bułgarii, Gruzji, Kirgistanu, Kazachstanu oraz Mongolii.
Zajęcia poprowadził trener z @mMongolian Judo Academy- dziękujemy.

camp1.jpg

Już dziś możemy wszystkich zaprosić na piątą edycję SameJudo Cup w Markach. Zgodnie z zapowiedzią Burmistrza Miasta Marki - Jacka Orycha - odbędzie się ona w nowopowstającej hali, która da nam możliwość zaproszenia jeszcze większej ilości chętnych uczestników. Do zobaczenia za rok!

ZOBACZ POPRZEDNIE EDYCJE
CAŁY ŚWIAT NA SAME JUDO CUP 4
bottom of page