SAME JUDO CUP 

SAME JUDO CUP - POCZĄTEK PRZYGODY

Stworzenie dużego i liczącego się w skali ogólnopolskiej turnieju judo dla dzieci jest nie lada wyzwaniem, ale dla Rekinów to za mało. Tworzeniu koncepcji naszego flagowego wydarzenia od początku towarzyszyła wizja wydarzenia światowego.

Zaczęliśmy małymi krokami – 3 kwietnia 2016 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Markach odbyła się pierwsza edycja SameJudo Cup. Udział wzięło w niej blisko 500 zawodników z 40 klubów polskich i zagranicznych. Wśród gości spoza kraju gościliśmy ekipy z Belgii, Rosji, Rumunii, Węgier, Grecji, Szkocji oraz Ukrainy! Znakiem rozpoznawczym SameJudo Cup stała się perfekcyjna organizacja.

Gościem honorowym naszgo turnieju był Paweł Nastula – Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata i Mistrz Europy. Adepci najpiękniejszej dyscypliny sportu jaką jest judo mieli okazję uścinąć dłoń mistrza, zdobyć jego autograf i zrobić zdjęcia.

Od samego początku wysiłki organizatorów wspierali Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ambasada Japonii w Polsce oraz Burmistrz Miasta Marki, obejmując honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

O nagłośnienie medialne zadbali nasi patroni: Czwórka – Polskie Radio, Radio FAMA Wołomin 94,7 FM oraz TVP3 Warszawa.

SAME JUDO CUP 2

Już w trakcie pierwszej edycji turnieju podjęta została decyzja, że kolejna edycja będzie dwudniowa. Ogromne zainteresowanie klubów pierwszą edycją oraz chęć zapewnienia doskonałej organizacji sprawiły, że nie wszyscy chętni mogli wystartować w roku 2016. Jednocześnie intensywna współpraca z klubami zarganicznymi sprawiła, że w drugiej edycji uczestniczyli sportowcy z ponad 20 krajów, m. in. z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Finlandii, Irlandii, Włoch, Litwy, Mołdawii, Rumunii, Francji, Szwajcarii, Czech, Łotwy, Czarnogóry oraz Wielkiej Brytanii.

Zgłoszenia do turnieju ponownie zostały zamknięte kilka dni przed wstępnym terminem po osiągnięciu limitu 1000 uczestników. O poziomie sportowym wydarzenia świadczy fakt, że już ok. 1/3 uczestników to zawodnicy zagraniczni, a większość klubów wystawiła tylko po kilku-kilunastu najlepszych zawodników.

Organizacja tak wielkiego wydarzenia niemożliwa by była bez zaangażowania sponsorów głównych – ASKO S.A. oraz Victoria Dom. Dzięki współpracy z partnerami uczestnicy zawodów otrzymali przepiękne medale i wspaniałe nagrody rzeczowe.

Turniej został oficjalnie objęty patronatem honorowym przez Ambasadę Japonii – Wydział Kultury, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął również Pan Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki, który zaszczycił nas swoją obecnością w czasie trwania zawodów.

Po raz kolejny zadbaliśmy również o współpracę z patronami medialnymi: ipla, Cyfrowy Polsat, TVP Warszawa oraz RDC.

Po raz pierwszy przy okazji turnieju współpracowaliśmy z fundacją Judo – Sport Walki z Rakiem. W trakcie wydarzenia zebraliśmy 17,5 litra krwi dla Wojtka Ryszewskiego.

SAME JUDO CUP 3

Dwie edycje zakończone wielkim sukcesem organizacyjnym zawiesiły bardzo wysoko poprzeczkę przy trzeciej edycji. Czy uda się powtórzyć doskonałą organizację? Według opini uczestników – udało się i nasz turniej był ponownie chwalony za doskonałą organizację już w trakcie wydarzenia.

W roku 2017 po raz pierwszy przygotowaliśmy uroczystość otwarcia pozwalającą nam wprowadzić flagi uczestniczących krajów, których tym razem było 15. O poziomie zawodów świadczy fakt, że zgłoszeń ponad 1000 uczestników dokonało aż 71 klubów z 15 krajów. Udział tak wielu klubów oznacza, że w rywalizacji brali udział najlepsi przedstawiciele swoich kategorii wiekowo-wagowych w danych klubach. Ciekawostką jest również, że w pierwszej 10 klasyfikacji generalnej znalazły się tylko 2 kluby z Polski. Zwycięzcy ponownie opuszczali podium ze wspaniałymi nagrodami – pięknymi odlewanymi medalami oraz judogami.

Rangę naszego wydarzenia podkreślały również partonaty honorowe udzielone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Bańka, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ambasadę Japonii – Wydział Kultury, a także Burmistrza Miasta Marki.

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju o jego promocję zadbała Radio FAMA Wołomin 94,7 FM. Wydarzenia pierwszego dnia turnieju relacjonowaliśmy na żywo dzięki współpracy z FighTime.pl – Telewizja sportów walki. Studio telewizyjne oraz widowiskowe walki pokazywane na żywo to nowość na zawodach dzieci, dzięki której promocja tej pięknej dyscypliny sportu sięgała tego dnia daleko poza Miasto Marki.

  • Facebook Clean